Prof. Dr. Zihni TUNCA -Teknoloji Bağımlılığı Konferansı

Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydalar var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilir. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlanmaktadır.


Teknolojiden uzak kalamayız ancak teknolojinin esiri de olmamalıyız. Günümüzde çocuklarımız teknoloji bağımlılığı tehdidi altında bulunmaktalar bu sebeple Prof. Dr. Zihni Tunca öğrencilerimizi ve velilerimizi bu konuda bilinçlendirmek ve teknolojinin bağımlılık haline gelmemesi ve bağımlılığın önlenmesi için okulumuzda bir konferans gerçekleştirdi. Teknoloji bağımlılığının sebeplerini, bağımlılığın belirtilerini, diğer bağımlılıklardan farklı olarak teknolojiden tamamen kopamayacağımızı ancak bağımlılık yaratmaması için veya bağımlılıktan kurtulmak için neler yapmamız gerektiğini anlattı, son olarak da “Teknoloji amaç değil, araç olmalıdır” sözleriyle konferans sona erdi.

Okulumuza gelerek Teknoloji Bağımlılığı Konferansı’nı velilerimize ve öğrencilerimize sunarak bizleri aydınlatan Sayın Prof. Dr. Zihni TUNCA’ya teşekkür ederiz.