Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İşletme Bölümü pandemi döneminde yeni bir rekora imza attı

28 Mayıs 2020 – 23:23

Akademik faaliyetlerini uzaktan eğitim altyapısı ile başarılı bir şekilde sürdüren Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) gençlere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler de hız kesmeden devam ediyor. Fakülteler bünyesinde farklı bölümler ve akademik kulüpler tarafından düzenlenmekte olan çevrimiçi seminer faaliyetleri sayesinde çok sayıda sanatçı, bilim insanı ve sporcu başta olmak üzere farklı alanlardan konuşmacılar ile tanışma fırsatı bulan gençler, evlerinde geçirdikleri süreyi verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyor.

Zoom Sohbetleri
‘Zoom Sohbetleri’ etkinliği ile bugüne kadar farklı alanlarda uzman 35 farklı konuşmacıyı çevrimiçi olarak gençlerle buluşturmayı başaran İşletme Bölümü ise önemli bir rekora imzasını atmış oldu. Zoom Sohbetleri’nin moderatörlüğünü yürüten İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zihni Tunca etkinliklerden herkesin faydalanabilmesi için sadece öğrencilere değil tüm halka açık bir şekilde organize edildiğini ve sosyal hesaplardan duyurularak yoğun bir katılım sağlandığını ifade etti.

Alanında uzman isimler
Zoom Sohbetleri sayesinden katılımcıların pandemi sonrası gelişmesi beklenilen yeni normaller konusunda Şeref Oğuz ve Prof. Dr. Kerem Alkin gibi alanında uzman isimlerden önemli bilgiler edindiğini ifade eden Prof. Dr. Tunca şöyle dedi: “35 gün boyunca ara vermeden gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde katılımcılarımızı ekonomi ve siyaset gibi güncel tartışmaların dışında edebiyat, teoloji, bilişim, sosyal medya, iletişim, yönetim ve hukuk gibi alanlarda saygın isimlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sohbetlerimize katılamayanlar için oluşturduğumuz Youtube kanalında yarınlara ışık tutacak önemli bir dijital arşiv de sağlamış olduk.”

‘İlham veren üniversite’
Etkinliklerin tümünü hiç kaçırmadan takip ettiklerini ifade eden İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Sultan Şahan ise “Bölümümüz sayesinde sokağa çıkmanın riskli olduğu bu günlerde hayatın gerçekten eve sığabileceğini görmüş olduk. Başta bölüm başkanımız olmak üzere bu etkinliklere emeği geçen herkese tüm arkadaşlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. “İlham veren üniversite” sloganı ile gençlere hizmet verdiklerini ifade eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk ise “Fakültemiz bünyesinde pek çok bölümümüz tarafından farklı çevrimiçi platformlarda düzenli olarak sosyal ve akademik etkinlikler düzenlenmesine büyük bir önem veriyoruz. Bu bağlamda rekor sayıda etkinlik ile ön plana çıkan İşletme bölümümüz diğer bölümlerimizi de motive edici bir rol oynamaktadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir