SDÜ İşletme Bölümü “Zoom Sohbetleri” İle Bir İlke İmza Attı

SDÜ İşletme Bölümü “Zoom Sohbetleri” İle Bir İlke İmza Attı

İlham Veren Üniversite Süleyman Demirel Üniversitesi, uzaktan öğretim sürecinde sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerle de öğrencileriyle buluşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü düzenlediği “Zoom Sohbetleri” ile alanında uzman katılımcıları öğrencileri ile bir araya getiriyor. Çevrimiçi düzenlenen sohbetlerde, farklı sektörlerden alanında uzman katılımcılar, öğrencilerin merak ettiği tüm soruları yanıtlıyor. Böylece öğrenciler, evde kaldıkları süre içerisinde de eğitimlerinin yanında sosyal alanda verimli zaman geçiriyor.

35 gün boyunca 35 konuşmacıyı “Zoom Sohbetleri” ile konuk eden İşletme Bölümü, bu alanda bir rekora imza attı. Zoom Sohbetleri’nin moderatörlüğünü yürüten İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zihni Tunca etkinliklerden herkesin faydalanabilmesi için sadece öğrencilere değil tüm halka açık bir şekilde organize edildiğini ve yoğun bir katılım sağlandığını söyledi. Tunca, 35 gün boyunca ara vermeden gerçekleştirilen etkinliklerde, ekonomi ve siyaset gibi güncel tartışmaların yanında edebiyat, teoloji, bilişim, sosyal medya, iletişim, yönetim ve hukuk gibi alanlarda pek çok katılımcıyı ağırladıklarını söyledi. Her sohbeti ortalama 80 kişinin katılımı ile gerçekleştirdiklerini belirten Tunca, sohbetlere katılamayanlar için oluşturdukları Youtube kanalında da yarınlara ışık tutacak önemli bir dijital arşiv sağladıklarının altını çizdi.

Etkinliklerin tümünü hiç kaçırmadan takip ettiklerini ifade eden İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Sultan Şahan, “Bölümümüz sayesinde sokağa çıkmanın riskli olduğu bu günlerde hayatın gerçekten eve sığabileceğini görmüş olduk. Başta bölüm başkanımız olmak üzere bu etkinliklere emeği geçen herkese tüm arkadaşlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

“İlham veren üniversite” sloganı ile gençlere hizmet verdiklerini ifade eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk ise “Fakültemiz bünyesinde pek çok bölümümüz tarafından farklı çevrimiçi platformlarda düzenli olarak sosyal ve akademik etkinlikler düzenlenmesine büyük bir önem veriyoruz. Bu bağlamda rekor sayıda etkinlik ile ön plana çıkan İşletme bölümümüz diğer bölümlerimizi de motive edici bir rol oynamaktadır” dedi.