“Milletimiz, 15 Temmuz Gecesi Vatanını Kimseye Bırakmadı”

“Milletimiz, 15 Temmuz Gecesi Vatanını Kimseye Bırakmadı”

Üniversitemiz tarafından düzenlenen “15 Temmuz Konferansları”nın dün akşamki konuğu, Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı İsmail Kılıçarslan oldu.

Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Zihni Tunca moderatörlüğünde Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilen yayında, Gazeteci İsmail Kılıçarslan, Türk milletinin destan yazdığı 15 Temmuz gecesini anlattı.

“15 Temmuz Gecesi Millet Olmanın Ne Kadar Önemli Bir Sorumluluk Olduğunu Anladım”

15 Temmuz gecesi, teröristlerin silahlarla, tanklarla, yanında bir bıçak bile bulunmayan kahraman insanlara ateş açtığını belirten Kılıçarslan, “O gece, millet olmanın ne kadar önemli bir sorumluluk olduğunu anladım. Memleketin tamamı meydanlardaydı. Milletimiz, asker kıyafeti giymiş teröristlerin üzerine yürüdü, Vatanı için direndi.” dedi.

“Türkiye’de Vatan Sevgisi, Her Şeyden Vazgeçmeyi Barındıran Tüm Algıların Üzerinde Bir Sevgi”

15 Temmuz gecesi, meydanda bulunan insanlarla yaşadığı diyaloglardan bahseden İsmail Kılıçarslan, yaşadıklarını şöyle aktardı: “15 Temmuz gecesi, alandan mecburen ayrılmak zorunda kalırken; çocukları ile meydanda olan bir aile de ayrılıyordu. Onlarla konuşurken, ‘Vermedik memleketi değil mi? Vermediysek, ölsek de bir şey olmaz.’ dedi. Yine bir teyze basma eteği ile teröristlerin onu kolaylıkla görebileceği bir yolun kenarında oturmuş, Yasin Suresini okuyordu. Teyzeyi daha dikkatli bir yere oturması hususunda uyardım. Teyze de bana ‘Bir şey olmaz oğlum Yasin okuyorum.’ dedi. Biz her fırsatta Yasin Suresi okuyan bir milletiz. Teyze, Yasin Suresine tutunuyordu. O gün biz de Yasin Suresine tutunduk. Karşımızda silahlarla, tanklarla ateş eden aşağılık bir topluluk vardı ve karşılarında da silahı olamayan ve bir adım geri gitmeyen bir millet vardı. Allah o gece korkuyu bizden kaldırdı. O gece bize korku yoktu. Türkiye’de vatan sevgisi, her şeyden vazgeçmeyi barındıran, tüm algıların üzerinde bir sevgi.”

FETÖ’yü hiçbir ahlaki yapısı olmayan, ahlaksız ve ilkesiz bir terör örgütü olarak tanımlayan Kılıçarslan, FETÖ’nün hedefine ulaşmak için her şeyi yapabileceğini söyledi. Vatanını kimseye bırakmayan, destanının yazan bir millete sahip olan Türkiye’ye kötülük yapmak isteyenlerin bin kez düşünmesi gerektiğini vurguladı.

“Türkiye’nin Varlığı, Dünyadaki Kötülüğün Engelleneceği Umudunu Diri Tutuyor”

Türkiye’nin mazlumun ve mağdurun yanında olan bir ülke olduğunu söyleyen Kılıçarslan, “Türkiye’nin varlığı, dünyadaki kötülüğün engelleneceği umudunu diri tutuyor. Türkiye, kötülükle mücadele edebilmenin adıdır.” diye konuştu.